![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgOFp57FLPPoNolfshwedsNGRJs5Qxnm7d3ff_kpso7kscXTSvbjBfX7HGw0NVmjsdfaEJwm37ih1wL5ZIY8O2YzW1_2mrQP4C1z-Ou8gz3s0moBzxiWWBTZFqyuZvXU7dHz93kmnlM_WBa/s640/89436008_810327389489435_1906628363145969664_n.jpg)
Ο Pierre-Louis Loubet ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων του με το τέταρτο αυτοκίνητο της Hyundai Motorsport για τη φετινή σεζόν, το οποίο περιλαμβάνει εννιά αγώνες.
Συγκεκριμένα, ο περσινός Πρωταθλητής στην κατηγορία WRC2 αναμένεται να αγωνιστεί στους αγώνες της Πορτογαλίας, Σαρδηνίας, Κένυας, Φινλανδίας, Νέας Ζηλανδίας, Τουρκίας, Γερμανίας, Μεγάλης Βρετανίας και Ιαπωνίας.
Ο ίδιος, μάλιστα, έχει την υποστήριξη της Γαλλικής Ομοσπονδίας Μηχανοκίνητου Αθλητισμού στο ντεμπούτο του στη μεγάλη κατηγορία και συνοδηγός του θα είναι ο Vincent Landais, με τον οποίο κατέκτησε τον πρώτο του τίτλο στο WRC2.
Post a Comment